شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 15:32
مناسبت
خبرنامه
تلویزیون اینترنتی
سال نو مبارک
یا مقلب القلوب والابصار 

یا مدبر اللیل و النهار


یا محول الحول والاحوال

حول حالنا الا احسن الحال

 
 
بازنشسته خلاق و کارآفرین
نام و نام خانوادگی : شهین وحیدی 
تاریخ بازنشستگی : 1379 
نوع فعالیت : هنرهای دستی و تزئینی 
 
 آغاز فعالیت هنری
 
از ابتدای کار در بندر خرمشهر فعالیت های هنری خود را آغاز کرد ، البته در آن زمان این فعالیت ها بیشتر جنبه تفننی و سرگرم کننده داشت و بعدها، تقریبا از سال 72 وی جدی تر به این فعالیت ها پرداخت.
 
همکار بازنشسته سرکار خانم «شهین وحیدی» به دلیل اشتغال به کار سازمانی و زندگی در مناطق محروم استان خوزستان و همچنین اهمیت قایل شدن برای تربیت فرزندان، در سال های جوانی نتوانست به طور جدی و مستمر به علایق هنری خود بپردازد.
 
خلق و تولید محصولات تزیینی
 
اما پس از بازنشستگی از کار سازمانی و افزایش اوقات فراغت ، به اشتیاق های درونی خود بیشتر توجه کرد و ضمن گذراندن دوره های آموزشی به صورت جدی به این امر پرداخت .
 
وی با نمایش نمونه کارهای خود در مراکز فروش و استقبال فروشندگان هدایای تزئینی و تشویق مشتریان ، تنها در مدت کوتاهی توانست فعالیت های اقتصادی خود را توسعه داده و به درآمدزایی برساند.
 
حضور موثر در نمایشگاه
 
خانم وحیدی طی دو سال گذشته حضور چشمگیر و پررنگی در نمایشگاه سالانه هنرهای دستی و تزیینی کارکنان سازمان بنادرودریانوردی داشته است.
 توصیه به بازنشستگان
به گمانم انجام کارهای هنری باعث افزایش شادی و نشاط می شود.
وقتی مشغول به کار هنری هستم احساس جوانی می کنم و حتی فکر های بهتری به ذهنم خطور می کند.
 هنر به روح و روان آدمی آرامش می بخشد، با هنر انسان غم را فراموش می کند و باعث افزایش تمرکز می شود.
توصیه می کنم بازنشستگان به هر رشته هنری و یا فعالیتی علاقه دارند برای آن ارزش قایل شوند و به آنها بپردازند و یا اوقات فراغت خود را با سرگرمی های فکری و فعالیت های جسمی پر کنند تا تاثیرات عمیق آن را بر زندگی و اطرافیان خود ببینند.
 
تصویر سفره هفت سین صندوق بازنشستگی که در بالا مشاهده می کنید نمونه کوچکی از آثار هنری همکار بازنشسته سرکار خانم «شهین وحیدی» است.

الگوهای ماندگار ماه